Garamond

Knihárna

knihárna

Naše knihárna disponuje technologiemi pro knihařské zpracování velkých i malých zakázek a nabízí tyto dokončovací práce: řezání, šití, vazbu V1, vazbu V2, twin vazbu, výsek, bigování, perforování, ražbu tepelnou fólií, slepotisk, vrtání, laminování, snášení, falcování, lepení, kašírování, rilování, tvarový ořez a balení do fólie. V kooperaci zajišťujeme UV lak včetně parciálního, vazby V4 a V8.

Podle zadání klientů zakázky personifikujeme, kompletujeme a dále ručně zpracováváme. Zakázky vhodným způsobem zabalíme, a společně se vzorky dopravíme vlastní dopravou na místo, které si klient určí. Cena dopravy je obvykle zahrnuta v celkové kalkulaci zakázky. Pro distribuci většího rozsahu dle zadaného distribučního listu v rámci EU využíváme pouze kvalitní a osvědčené dopravce.

Technologie knihárny

Skládací automat Heidelbert Stahlfolder
- zajišťuje skládání do formátu B2, 4 kapsy + kříž

Skládací automat Heidelberg Stahlfolder KH78
- zajišťuje skládání formátu do B1, 16str ž

Plně automatická výrobní linka pro vazbu V1
Linka Heidelberg ST300 slouží pro výrobu brožur V1 při produkční rychlosti až 10 000 brožur za hodinu. Nejnovější konstrukce umožňující zpracovávat široký sortiment papíru ve velkém spektru kombinací. Systém automatického nastavení bez potřeby nástrojů zaručuje krátké přípravné časy mezi zakázkami.
Maximální formát brožury – 305x474 mm
Minimální formát brožury – 89x120 mm
Tloušťka vazby - max. 6 mm
Rychlost produkce - až 10 000 brožur/hod.

Lepení vazby V2
Automatický stroj Horizont BQ – 270C nové konstrukce pro lepení vazby V2 využívající nízkotavná lepidla, ideální pro všechny druhy papíru. Tento stroj je opatřený frézou pro dosažení maximální přilnavosti lepidla k papíru.
Minimální formát - A6
Maximální formát - A3
Rychlost produkce 400 ks/hod

Automat Rilecart PB 796
Automatický stroj na výrobu twin vazby pro brožurky a kalendáře jak stolní tak i nástěnné. Stroj je opatřen příslušenstvím pro aplikaci háčku pro nástěnné kalendáře.
Rozsah šířky materiálu 25mm – 600mm, tloušťka 1/4“ – 3/8“
Řezačka POLAR 78 XS
- programově řízená

Vysekávací automaty
- polygraph Victoria – maximální formát 700 x 500 mm
- 2x Grafopress GPF
- možnost horního náseku u samolepek

Laminace na zařízení FOLIANT Mercury 530 SF
FOLIANT Mercury 530 SF je kompaktní průmyslová laminovačka, projektovaná pro spolehlivou lesklou a matnou laminaci archů větších nákladů a to až do formátu 53 x 74 cm. Laminovací zařízení je doplněno savkovým nakladačem Heidelberg a integrovaným separátorem polaminovaných archů.
Výkon: 1650 B2/hod
Tl.papíru 115-500 g/m2
Ořezový plotr Summacut D 112

Velkoplošný laminovací stroj Kalla Bunny 1 400

Velkoplošná řezačka Keen Cut Sabre
Řezací plotr ZUND XL 1200
Řezací stůl Zund XL 1200 je nástroj pro přesné řezání a dokončovací zpracování samolepek, podlahové grafiky, kapa desek a tenkých PVC desek, papírových sendvičů a lepenek. Je vybaven pneumatickým oscilačním nožem, rylovacím kolečkem a dalšími řezacími nástroji. Dále je vybaven kamerovým systémem pro přesné zaměřování ořezových značek a pro kompenzaci nepřesností vzniklých mírnou odlišností délky výtisku a rozměrů v datech.

Další menší stroje na bigování, perforování, vrtání, split samolepek a balení do fólie patří mezi standardní vybavení knihárny.

A.R. Garamond, Belnická 758, 252 42 Jesenice | +420 606 048 066 | mirka@garamond.cz