Garamond

Knihárna

knihárna

Naše knihárna disponuje technologiemi pro knihařské zpracování velkých i malých zakázek a nabízí tyto dokončovací práce: řezání, šití, vazbu V1, vazbu V2, twin vazbu, výsek, bigování, perforování, ražbu tepelnou fólií, slepotisk, vrtání, laminování, snášení, falcování, lepení, kašírování, rilování, tvarový ořez a balení do fólie. V kooperaci zajišťujeme UV lak včetně parciálního, vazby V4 a V8.

Podle zadání klientů zakázky personifikujeme, kompletujeme a dále ručně zpracováváme. Zakázky vhodným způsobem zabalíme, a společně se vzorky dopravíme vlastní dopravou na místo, které si klient určí. Cena dopravy je obvykle zahrnuta v celkové kalkulaci zakázky. Pro distribuci většího rozsahu dle zadaného distribučního listu v rámci EU využíváme pouze kvalitní a osvědčené dopravce.

Technologie knihárny

Skládací automat Heidelbert Stahlfolder
- zajišťuje skládání do formátu B2, 4 kapsy + kříž

Plně automatická výrobní linka pro vazbu V1
Linka StitchLiner 5500 slouží pro výrobu brožur V1 při produkční rychlosti až 2 000 brožur za hodinu. Nejnovější konstrukce umožňující zpracovávat široký sortiment papíru ve velkém spektru kombinací. Systém automatického nastavení bez potřeby nástrojů zaručuje krátké přípravné časy mezi zakázkami.
Maximální formát brožury - 340 (v) x 230 (š) mm
Minimální formát brožury - 115 (v) x 95 (š) mm
Tloušťka vazby - max. 5 mm
Rychlost produkce - až 2 000 brožur/hod.

Lepení vazby V2
Automatický stroj Horizont BQ – 270C nové konstrukce pro lepení vazby V2 využívající nízkotavná lepidla, ideální pro všechny druhy papíru. Tento stroj je opatřený frézou pro dosažení maximální přilnavosti lepidla k papíru.
Minimální formát - A6
Maximální formát - A3
Rychlost produkce 400 ks/hod

Automat Rilecart PB 796
Automatický stroj na výrobu twin vazby pro brožurky a kalendáře jak stolní tak i nástěnné. Stroj je opatřen příslušenstvím pro aplikaci háčku pro nástěnné kalendáře.
Rozsah šířky materiálu 25mm – 600mm, tloušťka 1/4“ – 3/8“
Řezačka POLAR 78 XS
- programově řízená

Vysekávací automaty
- polygraph Victoria – maximální formát 700 x 500 mm
- 2x Grafopress GPF
- možnost horního náseku u samolepek

Laminace na zařízení FOLIANT Mercury 530 SF
FOLIANT Mercury 530 SF je kompaktní průmyslová laminovačka, projektovaná pro spolehlivou lesklou a matnou laminaci archů větších nákladů a to až do formátu 53 x 74 cm. Laminovací zařízení je doplněno savkovým nakladačem Heidelberg a integrovaným separátorem polaminovaných archů.
Výkon: 1650 B2/hod
Tl.papíru 115-500 g/m2
Ořezový plotr Summacut D 112

Velkoplošný laminovací stroj Kalla Bunny 1 400

Velkoplošná řezačka Keen Cut Sabre
Řezací plotr ZUND XL 1200
Řezací stůl Zund XL 1200 je nástroj pro přesné řezání a dokončovací zpracování samolepek, podlahové grafiky, kapa desek a tenkých PVC desek, papírových sendvičů a lepenek. Je vybaven pneumatickým oscilačním nožem, rylovacím kolečkem a dalšími řezacími nástroji. Dále je vybaven kamerovým systémem pro přesné zaměřování ořezových značek a pro kompenzaci nepřesností vzniklých mírnou odlišností délky výtisku a rozměrů v datech.

Další menší stroje na bigování, perforování, vrtání, split samolepek a balení do fólie patří mezi standardní vybavení knihárny.

Strojní vybavení pro knihařské zpracování:

A.R. Garamond, Belnická 758, 252 42 Jesenice | +420 774 972 469 | mirka@garamond.cz
A.R.Garamond s.r.o. © 2001 - 2015

fb-ico